Archiwum aktualności 2016

23 grudnia 2016

"Jedynie miłość rozumie tajemnicę: innych obdarowywać i samemu przy tym stać się bogatym"
Clemens van Brentano

Mili goście w POW

22 grudnia 2016 r. to kolejna ważna data dla naszych podopiecznych. Tego dnia odwiedziły nas panie z "Kuriera Przasnyskiego": Klaudia Kujawa, Wioleta Klimkowska, Katarzyna Wasiłowska, Klaudia Sito, które przywiozły wspaniałe prezenty dla dzieciaków. Podarunki były ufundowane przez lokalnych przedsiębiorców i pracowników "Kuriera Przasnyskiego".

Serdecznie dziękujemy za serce i prezenty dla naszych milusińskich - pracownicy i wychowankowie POW "Nasze Dzieci" w Czernicach Borowych.

Zdjęcia

21 grudnia 2016

SPECJALNI GOŚCIE W POW

21.12.2016 r. Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą "Nasze Dzieci" w Czernicach Borowych odwiedzili przedstawiciele z Koła Łowieckiego "Jednorożec" z Przasnysza: p. Jarosław Rutkowski, p. Robert Szempliński, p. Maciej Śmigielski, którzy wraz z przedstawicielami Policji z Chorzel w osobach: post. Agnieszka Wójcik, st. sierż. Robert Suchodolski, podinsp. Dariusz Andrzejewski oraz Keczmerscy sp. j. PPHU ufundowali prezenty dla dzieciaków. Gościom towarzyszyli uczniowie z Liceum Policyjnego w Przasnyszu: Marta Soliwodzka, Aleksandra Jakubowska i Artur Skowroński.

Dzieci przebywające w POW mogły obejrzeć radiowóz, którym przyjechali policjanci.

W imieniu własnym i dzieci serdecznie dziękujemy za prezenty i odwiedziny - wychowankowie i pracownicy Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Nasze Dzieci" w Czernicach Borowych.

Zdjęcia

21 grudnia 2016

Wigilia w POW 2016

"Boże Narodzenie
to czas miłości,
radości i pojednania.
Siadając przy wigilijnym stole
zapomnijmy o urazach
i niechęciach, spójrzmy na świat
oczyma dziecka.
Życie wyda się
piękniejsze i łatwiejsze.
Spokoju, miłości,
przyjaźni i ciepła
nie tylko na święta
ale i cały przyszły rok"

17 grudnia 2016r. Placówka Opiekuńczo–Wychowawcza „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych wypełniła sie świąteczną atmosferą. W tym szczególnym dniu odbyła się Wigilia dla wychowanków i pracowników POW oraz zaproszonych gości.

Na wstępie wszystkich przybyłych gości tj. Wójta Gminy Czernice Borowe Pana Wojciecha Brzezińskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Czernice Borowe Pana Jacka Bartołda wraz z Radnymi, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych Panią Urszulę Maćkowską, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Czernickiej Panią Halinę Krupę oraz skarbnika Zarządu Pana Janusza Ćwiek, zastępcę Prezesa Czernickiego Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie Panią Mariannę Sobieraj, Dyrektor Gimnazjum w Czernicach Borowych Panią Małgorzatę Góralczyk, Proboszcza Parafii Czernice Borowe Ks. Michała Gaszczyńskiego oraz wszystkich pracowników FIPIOW „Nasze Dzieci”, wolontariuszy oraz osoby zaprzyjaźnione z POW powitał Prezes Fundacji Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo–Wychowawczych „Nasze Dzieci” Pan Wojciech Tytz wraz z Dyrektor Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej „Nasze Dzieci” Panią Dorotą Adamkowską.

Po krótkim przemówieniu i powitaniu rozpoczęły się pięknie wystawione Jasełka przez dzieci z POW wraz ze swoimi kolegami i koleżankami. Osobą odpowiedzialną za scenariusz oraz wystrój Jasełek była Pani Aneta Niedziałkowska.

Po wzruszającym występie została odmówiona wspólnie modlitwa, po czym wszyscy podzielili się opłatkiem życząc sobie wszystkiego najlepszego.

Po wspólnie zjedzonej kolacji Wójt Gminy Czernice Borowe wraz z Przewodniczącym Rady Gminy wcielili się w rolę Mikołaja i przekazali każdemu wychowankowi z osobna prezenty ufundowane przez Radnych Gminy Czernice Borowe. Dzieci w POW również zostały obdarowane słodyczami od Prezes Rozwoju Ziemi Czernickiej oraz od Członków Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie.

Radość dzieci była ogromna.

Zarząd i Rada Fundacji Serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom oraz sponsorom paczek Bożonarodzeniowych dla naszych dzieci.

Zdjęcia

9 grudnia 2016

Na zbliżające się Święta
Pragniemy złożyć życzenia
Przeżywania Bożego
Narodzenia w zdrowiu, radości
i ciepłej rodzinnej atmosferze.
Kolejny zaś rok niech będzie
czasem pokoju oraz realizacji
osobistych zamierzeń.

Życzą
Zarząd i Rada Fundacji
oraz
Pracownicy Placówki
Opiekuńczo – Wychowawczej
„Nasze Dzieci”
wraz z wychowankami.

8 grudnia 2016

ZESPÓŁ RECYCLING BAND W POW

08.12.2016 r. to kolejny wyjątkowy dzień w Placówce Opiekuńczo–Wychowawczej „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych.

W tym dniu gościł u nas zespół RECYCLING BAND w składzie:

Grzegorz Dowgiało, Piotr Bolanowski, Kamil Kędzierski, Grzegorz Sipiora, Dominik Stankiewicz oraz Józef Rusinowski.

Muzycy przywieźli piękną, żywą choinkę wraz z ozdobami, po czym wspólnie z dziećmi ją ubrali.

Następnie wykonali dla wychowanków POW koncert na oryginalnych instrumentach wykonanych z recyklingu, na których zagrali kolędy w wykonaniu współczesnym oraz utwory rockowe.

Po koncercie dzieci zostały obdarowane wspaniałymi paczkami.

Patronatem imprezy był PGE S.A. oraz Polska Press.

Serdecznie dziękujemy za cudowną zabawę oraz miłą atmosferę.

Zarząd i Rada Fundacji, Pracownicy POW wraz z wychowankami.

Zdjęcia

4 grudnia 2016

ODWIEDZINY MIKOŁAJÓW w POW

Dzień 4 grudnia 2016r. był szczególnym dniem dla naszych dzieciaków z Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych.

Odwiedzili nas Mikołaje z grupy motocyklowej ROD z Przasnysza w składzie: Adam Rykaczewski, Daniel Rudziński, Jarosław Dzieliński, Anna Dzielińska, Łukasz Makos oraz Anna Makos.

Mikołaje przywieźli dzieciom wspaniałe paczki i słodycze. Podczas przekazywania paczek Mikołaje przeprowadzili Quiz związany z Mikołajkami.

Serdecznie dziękujemy Mikołajom za przyjazd, prezenty i wspaniałą zabawę.

Zarząd i Rada FIPiOW „Nasze Dzieci”, pracownicy POW wraz z wychowankami

„Człowiek jest wielki nie przez to co ma,
Nie przez to co posiada,
lecz przez to kim jest,
czym dzieli się z innymi”.
Św. Jan Paweł II

Zdjęcia

19 listopada 2016

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 5 grudnia 2016 r. w godzinach 10:00 - 16:00 w OSP w Krasnem oraz w budynku po starej mleczarni w Czernicach Borowych będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Krasnem i w Czernicach Borowych.

Osoby skierowane przez GOPS proszone są o odbiór w wyznaczonym terminie.

19 października 2016

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 2 Listopada 2016 r. w godzinach 10:00 - 16:00 w OSP w Krasnem oraz w budynku po starej mleczarni w Czernicach Borowych będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Krasnem i w Czernicach Borowych.

Osoby skierowane przez GOPS proszone są o odbiór w wyznaczonym terminie.

23 września 2016

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 4 Października 2016 r. od godziny 10:00 - 17:00 w OSP w Krasnem oraz w budynku po starej mleczarni w Czernicach Borowych będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Krasnem i w Czernicach Borowych.

Osoby skierowane przez GOPS proszone są o odbiór w wyznaczonym terminie.

13 września 2016

POPZ

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014–2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od września 2016 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2016, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Od września 2016 roku w Fundacji Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci” osoby, które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej kwalifikują się wg Wytycznych MRPiPS*, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Do końca maja 2017 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, fasolę białą, filet z makreli w oleju, mleko UHT, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, szynkę drobiową, gulasz wieprzowy z warzywami, cukier biały i olej rzepakowy.

Prócz wsparcia żywnościowego, Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo–Wychowawczych „Nasze Dzieci”, realizować będzie cykliczne działania:

 1. Wsparcie psychologiczne osób potrzebujących
 2. Dystrybucja jabłek
 3. Wsparcie rzeczowe dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej
 4. Organizacja imprez okolicznościowych

O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

Podprogram 2016 jest kontynuacją Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, w ramach którego w 2015 roku Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo–Wychowawczych „Nasze Dzieci”, objęła wsparciem żywnościowym 621 osób. Obok dystrybucji paczek, prowadzone były również działania w ramach Fundacji zgodnie ze statutem.

1 września 2016

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 5 Września 2016 r. będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Krasnem i w Czernicach Borowych.

Krasne - Budynek OSP Krasne w godz. 11:00-17:00.
Czernice Borowe - budynek po starej mleczarni w godz. 10:00-17:00.

20 sierpnia 2016

Czernickie Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie wraz z partnerami

ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW PARAFII CZERNICE BOROWE NA

RAJD ROWEROWY

organizowany podczas

Pikniku pt. „Pożegnanie wakacji 2016”

28 sierpień 2016 r. (niedziela) w Czernicach Borowych

w ramach projektu

pt. „Społeczna integracja poprzez wakacyjne warsztaty artystyczne i rekreacyjne”

Program imprezy:

12:00 - Msza Święta w kościele parafialnym w Czernicach Borowych

13:30-14:50 - rejestracja uczestników rajdu

(biuro zawodów przy scenie, łąka parafialna)

Uwaga! Obowiązkowa rejestracja uczestników.

15:00 - zbiórka uczestników rajdu rowerowego z komandorem rajdu!

Wyjazd rajdu trasą Czernice Borowe-Nowe Czernice –Węgra (zwiedzanie)

16:00 – Wakacyjne Spotkania z Muzyką Sakralnąw kościele parafialnym Czernice Borowe.

16:00 – powrót uczestników rajdu do Czernic Borowych na piknik.

16:30 – oficjalne otwarcie pikniku/niespodzianki,

16:40 – poczęstunek dla uczestników pikniku (wielkie grillowanie)

17:00 - pokaz rekreacyjny jazdy konnej,

17:20-19:30 - pokaz tańca zumby, blok gier i zabaw z grupą animatorów Live Events;

19:30–23:00 - występy wokalne, zabawa taneczna.

Imprezy towarzyszące:

Wystawa prac z pleneru malarskiego,

Kącik dla dzieci: malowanie twarzy, skręcanie balonów, gry i zabawy, zamki dmuchane, stoisko Stajni Księstwo i inne atrakcje.

Główni sponsorzy i partnerzy:
19 sierpnia 2016

Aktywnie pokonując przeszkody

Tak podopieczni z Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej „Nasze Dzieci” spędzili poniedziałkowe popołudnie 25 lipca. Wszystko za sprawą wyjazdu do Parku Linowego Gibon w Przasnyszu. Podopieczni choć trochę zmęczeni, wrócili bardzo zadowoleni. Dziękujemy za miłą współpracę właścicielom obiektu.

Zdjęcia.

19 sierpnia 2016

Podopieczni Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej „Nasze Dzieci” w piątek 22 lipca wzięli udział w spotkaniu jakie zostało zorganizowane w parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Czernicach Borowych. Spotkanie odbyło się z okazji powitania młodzieży, która przyjechała do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży i gościła w nieodległym Przasnyszu. Dzieci miały okazję do integracji z młodzieżą z regionu jak również z 51 Ormianami zamieszkującymi w Gruzji.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w obrządku ormiańskim. Po modlitwie odtańczony został Polonez a następnie zabrzmiała muzyka zespołu Dekalog. Na wszystkich czekał posiłek między innymi czernickie pierogi, sery, polski żur oraz ormiańskie szaszłyki. Ponadto na uczestników czekały takie atrakcje jak strzelanie z łuku, pokazy jazdy konnej oraz przejazdów drezynami. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń. Dziękujemy za wspólną zabawę.

19 sierpnia 2016

Społeczne zintegrowanie dokonane

Podopieczni Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej „Nasze Dzieci” wzięły czynny udział w projekcie „Społeczna integracja poprzez wakacyjne warsztaty artystyczne i rekreacyjne”. Zajęcia zorganizowane były w dniach 18-20 lipca w Dworku w Chojnowie. Plener malarski poprowadził malarz urodzony w Paryżu p. Władysław Ludwik Jurkiewicz, który zwiedził niemal całą Europę oraz niektóre kraje Ameryki Północnej i Środkowej. W ramach projektu dzieci miały możliwość jazdy na drezynach. Na dzieci czekał także poczęstunek.

Zdjęcia.

19 sierpnia 2016

Śladami Jana Pawła II

Podopieczni z Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej „Nasze Dzieci” z Czernic Borowych wyjechali na wycieczkę podczas której zwiedzili rodzinne miasto papieża Jana Pawła II – Wadowice. Rodzinny dom Karola Wojtyły, w którym znajduje się muzeum oraz Bazylikę, gdzie Karol Wojtyła został ochrzczony. W drugim dniu wycieczki dzieci pojechały do Inwałdu, gdzie zwiedziły Ogród Papieski, Krainę Dinozaurów, Park Miniatur, Mini ZOO w którym chętni mogli przejechać się na kucyku. Miały także okazję spędzić niezapomniane chwile w Lunaparku oraz dzieci zobaczyły Warownię. W Hotelu Podhalańskim także miło upływał czas podczas którego każdy mógł się podzielić wrażeniami oraz posilić.

W drodze powrotnej zwiedzali Kraków oraz płynęli najstarszym w żegludze krakowskiej statkiem Nimfa. Uwadze podopiecznych nie umknął Wawel, Katedra Wawelska, Baszta Sandomierska, Smocza Jama. Spacer po rynku Starego Miasta przyniósł także wiele wrażeń. Nie zabrakło wizyty w Sukiennicach oraz Kościele Mariackim. Dzieci zobaczyły okno z którego Papież Polak przemawiał do wiernych przy ulicy Franciszkańskiej 3.

Zdjęcia.

15 maja 2016

ZAPROSZENIE

„WSPÓLNE SPOTKANIA OKAZJĄ DO ZABAWY I INTEGRACJI SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ”

DZIEŃ DZIECKA

12 CZERWCA 2016 W GODZINACH 12:00 – 18:00

LEŚNICZÓWKA PRZEJMY

DLA DZIECI Z GMIN: CZERNICE BOROWE, KRZYNOWŁOGA MAŁA, JEDNOROŻEC.

PROGRAM:

12:00 – ROZPOCZĘCIE I POWITANIE GOŚCI

12:15 – WYSTĘP ZESPOŁU „MŁODE KURPIE” Z JEDNOROŻCA

12:45 – GRY, ZABAWY I KONKURSY PROWADZONE PRZEZ GRUPĘ ARTYSTYCZNĄ „AGNES – art”

13:15 – WYSTĘP ZESPOŁU „MALI KARNIEWIACY” Z KARNIEWA

13:45 – GRY, ZABAWY I KONKURSY PROWADZONE PRZEZ GRUPĘ ARTYSTYCZNĄ „AGNES –art”

14:15 – GOŚĆ NIESPODZIANKA „ MAŁY TEATRZYK” Z WARSZAWY

14:45 – WYSTĘP MARII I IZABELI MAŁKOWSKICH Z MALOWIDZA

15:15 – GORĄCY POSIŁEK

15:45 - GRY, ZABAWY I KONKURSY PROWADZONE PRZEZ GRUPĘ ARTYSTYCZNĄ „AGNES –art”

16:15 – DYSKOTEKA ZESPÓŁ „MIDIX”

18:00 – ZAKOŃCZENIE IMPREZY

DODATKOWE ATRAKCJE:

 • DMUCHANA ZJEŻDŻALNIA
 • MEGA BAŃKI
 • MALOWANIE TWARZY
 • ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ
 • STRZELANIE Z ŁUKU
 • POKAZ WOZU STRAŻACKIEGO W WYKONANIU PSP PRZASNYSZ
 • POKAZ STARYCH MOTOCYKLI
 • POKAZ ŻONGLERKI
 • WATA CUKROWA
 • POPCORN

BEZPŁATNY AUTOKAR:

 • CZERNICE BOROWE - GODZ. 11:00 (PARKING PRZY URZĘDZIE GMINY)
 • KRZYNOWŁOGA MAŁA - GODZ. 11:15 (PARKING PRZY URZĘDZIE GMINY)
 • JEDNOROŻEC - GODZ. 11:30 (PARKING PRZY URZĘDZIE GMINY)

ORGANIZATOR:

FUNDACJA INICJATYW PRORODZINNYCH I OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZYCH „NASZE DZIECI”

IMPREZA WSPÓŁFINANSOWANA PRZEZ POWIAT PRZASNYSZ

28 kwietnia 2016

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 10 Maja 2016 r. od godziny 11:00 - 17:00 w OSP w Krasnem oraz w budynku po starej mleczarni w Czernicach Borowych, będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Krasnem i w Czernicach Borowych.

Wszystkie osoby proszone są o odbiór paczek w wyznaczonym terminie.

23 marca 2016

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 7 Kwietnia 2016 r. od godziny 11:00 - 17:00 w OSP w Krasnem oraz w budynku po starej mleczarni w Czernicach Borowych w godz. 11:00-17:00, będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Krasnem i w Czernicach Borowych.

17 marca 2016

Niech święta
Zmartwychwstania Pańskiego
będą czasem nadziei i niech
przyniosą Wszystkim
wiele szczęścia i radości,
tak byście zawsze z ufnością
spoglądali w przyszłość.

Życzenia składają
Rada i Zarząd Fundacji
oraz wychowankowie i pracownicy
Placówki Opiekuńćzo - Wychowawczej
"Nasze Dzieci" w Czernicach Borowych.

14 marca 2016

ZAPROSZENIE!!!

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

serdecznie zaprasza na Bal

który odbędzie się w dniu 09.04.2016 roku w godzinach 20:00 – 04:00 w Domu Strażaka w Czernicach Borowych.

Koszt jednej osoby – 100 zł.

Zapisy do dnia 31.03.2016 r. pod nr tel. 605-203-007, (23) 657-42-25

Dochód z balu przeznaczony będzie na wypoczynek letni dla wychowanków Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych

28 lutego 2016

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 11 Marca 2016 r. od godziny 12:00 - 17:00 w OSP w Krasnem oraz w budynku po starej mleczarni w Czernicach Borowych w godz. 11:00-17:00, będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Krasnem i w Czernicach Borowych.

22 lutego 2016

Podopieczni z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych wzięli udział w

I Ogólnopolskim Turnieju piłki nożnej dla Dzieci z Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych „FutboLOVE TUMY”

Skierowany był dla podopiecznych z roczników 1999 – 2005 r.

Rozgrywki odbywały się w hali Balon Arena 20 lutego w Płocku. Dzieci wyjechały wczesnym rankiem i już o godzinie 9 rano rozegrały pierwszy mecz. Emocje były nie zapomniane a dzieci włożyły z siebie dużo wysiłku. W turnieju wzięło udział 16 drużyn z całej Polski.

- Cieszymy się, że dzieci nie poddawały się i grały do ostatniej sekundy. W sumie nasi podopieczni rozegrali 5 meczy. W efekcie przywieźli puchar, medale i piłki do gry. Ponadto przyjechali pełni wrażeń i z zapałem do dalszych zmagań sportowych – mówi Wojciech Tytz – Prezes Fundacji.

Dzieci wzięły udział także w uroczystościach towarzyszących takich jak pokaz żonglerki w wykonaniu mistrza świata Pawła Skóry, Obejrzały występ zespołu tanecznego Impresja oraz wzięły udział w grach i zabawach. Każde z dzieci miało także okazję wykonać sobie tatuaż zmywalny.

13 lutego 2016

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 19 Lutego 2016 r. od godziny 12:00 - 17:00 w OSP w Krasnem oraz w budynku po starej mleczarni w Czernicach Borowych w godz. 11:00-17:00, będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Krasnem i w Czernicach Borowych.

13 lutego 2016

Z Czernic Borowych do Zakopanego
Dzięki darczyńcom dzieci z POW „Nasze Dzieci” wyjechały na ferie zimowe

Na co dzień przebywają w Domu Dziecka, nie każdy z nich ma także możliwość pojechania do domu rodzinnego. Dzięki ludziom dobrego serca podopieczni Placówki Opiekuńczo Wychowawczej „ Nasze Dzieci” na kilka dni wyjechali na zimowisko do Zakopanego.

Podczas sześciodniowego wyjazdu, który trwał od 5.02.2016 do 10.02. 2016 roku, podopieczni zwiedzili Kraków w którym szczególnym zainteresowaniem cieszył się Wawel. Dzieci zwiedziły także Kościół Mariacki, Sukiennice oraz Pałac Biskupów Krakowskich.

Do miłych niespodzianek zaliczamy to, że udało nam się natrafić na hejnał, który pobrzmiewał w trakcie naszego zwiedzania – podkreślają opiekunowie.

Wspinając się na szczyt

Kolejnym etapem wycieczki był przejazd do Zakopanego i zwiedzanie miasta. Podczas pobytu w górach nie zabrakło zdobywania szczytów – dzieci wspięły się na szczyt Kasprowego Wierchu.

Trasa nie była łatwa jednak warto było podjąć ten trud i zobaczyć tak piękne widoki, na tle których można było wykonać pamiątkowe zdjęcia – relacjonuje Marta Lubińska, wychowawca POW „Nasze Dzieci”.

Dzieci zwiedziły także Gubałówkę, skocznię narciarską Wielka Krokiew, Kościół Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Podopieczni wraz z opiekunami wyprawili się nad Morskie Oko a także do Doliny Kościelisko. Młodzież miała także szansę zakupienia pamiątek na Krupówkach.

Wśród atrakcji nie zabrakło kuligu oraz degustacji dań regionalnych. W drodze powrotnej wychowankowie zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce.

Pomogli ludzie dobrej woli.

Pragniemy podkreślić, że wyjazd ten w dużej mierze zawdzięczamy naszym darczyńcom, którzy wsparli nas finansowo – dziękuje Wojciech Tytz, Prezes FIPIOW „ Nasze Dzieci”.

Do wyjazdu przyczynili się również sami podopieczni. W okresie Bożonarodzeniowym dzieci przy współpracy z wychowawcami i innymi zaprzyjaźnionymi osobami przygotowali prace, które sprzedawane były na kiermaszu Bożonarodzeniowym. Cały dochód z kiermaszu został przekazany na wyjazd.

Większość dzieci przebywających w POW „ Nasze Dzieci” w górach było po raz pierwszy.

Bardzo mi się podobało, nie przeszkadzało mi nawet to, że było zimno bo widoki i atrakcje były warte tak dalekich pieszych wędrówek – mówi Kacper, dziesięcioletni podopieczny POW „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych.

30 stycznia 2016

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo-Wychowawczych "Nasze Dzieci" poszukuje kandydata do pracy na stanowisko wychowawcy w Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej "Nasze Dzieci" w Czernicach Borowych.

Wymagania:

 • staż pracy z dziećmi 2 lata
 • wykształcenie wyższe pedagogika
 • resocjalizacja
 • psychologia
 • praca socjalna
 • dyspozycyjność
 • prawo jazdy

Aplikacje prosimy składać do Placówki w godzinach 8.00 - 16.00.

29 stycznia 2016

Czernice Borowe. Odkryte talenty w POW
Kinga Klimowska laureatką konkursu wojewódzkiego

Kinga Klimowska podopieczna z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych została wyróżniona w konkursie na kartkę świąteczną dla wojewody mazowieckiego.

Była to już ósma edycja konkursu skierowanego do dzieci przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, w tym również rodzinnych domów dziecka.

- Jeśli dziecko ma zdolności i chce je rozwijać nie należy mu tego utrudniać. Byliśmy zadowoleni, że Kinga wyraziła chęć udziału w konkursie – mówi Wojciech Tytz, prezes Fundacji Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci”.

Prace można było wykonywać dowolną techniką graficzną lub plastyczną, uwzględniającą techniczne możliwości ich zeskanowania. Wyróżnione kartki, zostały wysłane pocztą wraz z życzeniami do najważniejszych osób w państwie

- Ja wykleiłam kartkę muliną i włóczką, chciałam aby była oryginalna. Wiem, że teraz jest bardzo popularne origami, ja chciałam jednak przypomnieć jedną ze starszych technik wykonywania prac. Nie lubię zbytniego przepychu dlatego też moja kartka przedstawiała Jezuska z Aniołem – Kinga.

- Rozstrzygnięcie konkursu miało być 18 grudnia jednak tego dnia nikt do nas nie zadzwonił, dlatego dużym zaskoczeniem była wiadomość kilka dni później o wyróżnieniu – podkreśla Wojciech Tytz.

- Jury konkursu wyróżniło 8 prac, które wraz z życzeniami wojewody będą wysłane do najważniejszych osób w państwie m.in.: prezydenta, premier, marszałków Sejmu i Senatu, fajnie, że wśród nich znajduje się moja kartka – mówi Kinga

Nagrody w konkursie zostały zakupione ze środków zaoszczędzonych na wysyłce życzeń świątecznych pocztą tradycyjną. Świąteczne kartki zostały wybrane przez Zdzisława Sipierę, wojewodę mazowieckiego.

- To nie tylko sukces Kingi, że jej praca została wyróżniona spośród tak wielu nadesłanych ale także nasz, że nasze dziecko ma talent, który doceniamy nie tylko my – Mówi Beata Grzywińska, dyrektor POW.

Dyplom wraz z nagrodą rzeczową został wręczony Kindze przez przedstawiciela Urzędu wojewódzkiego w Warszawie na forum uczniów i kadry pedagogicznej z Gimnazjum im. 21 Pułku Piechoty Dzieci Warszawy w Czernicach Borowych w dniu 25 stycznia.

- Dyplom będzie wisiał w honorowym miejscu a zegarek będzie odmierzał mi czas będąc ciekawą częścią mojej biżuterii – dodaje Kinga.

21 stycznia 2016

Zmiana terminu!

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że wydawanie żywności w Krasnem nastąpi w dniu 27 stycznia 2016 roku w godz. 10.00 - 17.00 w budynku OSP. Prosimy wszystkie zainteresowane osoby, po odbiór paczek w wyznaczonym terminie.

5 stycznia 2016

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 22 stycznia 2016 r. od godz. 12:00 do 17:00 w budynku OSP w Krasnem oraz w budynku po starej mleczarni w Czernicach Borowych w godz. 11:00-17:00, będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Krasnem i w Czernicach Borowych.

4 stycznia 2016

OGŁOSZENIE

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo-Wychowawczych "Nasze Dzieci" organizuje bal karnawałowy, który odbędzie się w dniu 23 stycznia 2016 w godz. 20:00-4:00 w sali widowiskowej OSP w Czernicach Borowych. Koszt 100 zł na osobę. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy do dnia 13 stycznia 2016 pod numerem tel: (23) 657-42-25, 605-203-007

Dochód z balu przeznaczony będzie dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Nasze Dzieci" w Czernicach Borowych.