Archiwum aktualności 2017

16 grudnia 2017

Niechaj nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
będą radosne, pełne pokoju,
zdrowe i miłe,
a Nowy Rok przyniesie
spełnienie najskrytszych marzeń
i realizację wszelkich planów!

Życzą
Zarząd i Rada Fundacji
Oraz
Pracownicy Placówki
Opiekuńczo-Wychowawczej
„Nasze Dzieci”
Wraz z wychowankami

8 grudnia 2017

PODSUMOWANIE PROJEKTU

„Rodzina bliżej dziecka”

W okresie od 20.07.2017 r. do 30.11.2017 r. w ramach projektu odbyło się szkolenie rodzin z 3 gmin tj. Krasne, Czernice Borowe z powiatu przasnyskiego oraz Grudusk z powiatu ciechanowskiego.

W projekcie udział wzięło 30 rodziców wraz z dziećmi.

Projekt współfinansowany był z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w projekcie.

23 listopada 2017

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 6 grudnia 2017 r. w godzinach 10:00 - 16:00 w sali OSP w Wężewie będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnem.

Wszystkie osoby skierowane przez GOPS proszone są o odbiór paczek z żywnością w wyznaczonym terminie.

9 listopada 2017

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w miesiącu listopadzie nie będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez GOPS Krasne.

17 października 2017

POMOC DLA SYLWESTRA PIETRZAKA

W dniu 15.10.2017 roku Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo–Wychowawczych „Nasze Dzieci" wraz z partnerami tj: Gminą Jednorożec oraz Stowarzyszeniem „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej" zorganizowała koncert charytatywny dla Pana Sylwestra Pietrzaka, który od kilku lat jeździ na wózku inwalidzkim. Impreza odbyła się w hali widowiskowo-sportowej w Jednorożcu. Uczestników koncertu przywitali Prezes Fundacji Pan Wojciech Tytz, Prezes Stowarzyszenia Pan Krzysztof Iwulski oraz Wójt Gminy Jednorożec Pan Krzysztof Stancel.

W trakcie koncertu wystąpili charytatywnie: Zespół Ludowy „Krasne”, Grupa przedszkolna z Jednorożca, Paulina Iwulska, Młodzieżowa orkiestra dęta z Krzynowłogi Małej, Bartosz Dzięgielewski, Gabriel Staszewski, Dance Studio – Renata Jadkowska, Zespół „Młode Kurpie”, Grupa teatralna „Improwizacja”, Ewa Nizielska, Zespół „Prestige”, Izabela i Maria Małkowskie, Anna Kubiak, Zespół „Kristars” oraz Zespół „Aplause”.

Ponadto dzieci zabawiała Grupa animacyjna „Takt” Jarosław Dawidziuk z Przasnysza.

Dużym zainteresowaniem uczestników koncertu cieszyła się przejażdżka z Grupą Motocyklową ROD z Przasnysza oraz samochodem Syrenka, którego udostępnił Pan Andrzej Jaśkiewicz z Oględy.

Organizatorzy serdecznie dziękują harcerzom z Czernic Borowych oraz dzieciom ze Szkół w Jednorożcu, którzy bezinteresownie uczestniczyli w zbiórce publicznej.

Uczestnicy koncertu brali czynny udział we wsparciu Pana Sylwestra Pietrzaka poprzez zakup ciast, napoi oraz w zbiórce publicznej.

W trakcie koncertu udało się zebrać 13702,30 zł. oraz 20 funtów, które zostaną przeznaczone na leczenie Pana Sylwestra.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom oraz sponsorom, którzy wzięli udział w pomocy na rzecz Pana Sylwestra.

W dalszym ciągu można wpłacać darowizny na konto Fundacji nr 68821300082005070262120001 z dopiskiem: darowizna dla Sylwestra Pietrzaka.Więcej zdjęć tutaj.

4 października 2017

4 października 2017

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 11 października 2017 r. w godzinach 10:00 - 16:00 w OSP w Krasnem będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnem.

Osoby skierowane przez GOPS proszone są o odbiór w wyznaczonym terminie.

20 września 2017

Podziękowanie

Kochana Fundacjo, dotarł już do nas rowerek dla naszego synka, pierwszą jazdę dzięki wam Wojtuś już zaliczył. Był bardzo szczęśliwy, my również. Z Całego Serca dziękujemy całej Fundacji Serdecznie pozdrawiamy i życzymy wszystkiego najlepszego.

Joanna – Mama Wojtusia.

8 września 2017

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 14 września 2017 r. w godzinach 10:00 - 16:00 w OSP w Krasnem będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnem.

Osoby skierowane przez GOPS proszone są o odbiór w wyznaczonym terminie.

7 września 2017

PROŚBA O WSPARCIE FINANSOWE

Fundacja zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi o wielkim sercu o wsparcie finansowe dla naszego podopiecznego Sylwestra Pietrzaka, który jest po urazie rdzenia kręgowego.

Darowizna przeznaczona będzie na operację, rehabilitację oraz ogólną pomoc w funkcjonowaniu Pana Sylwestra.

Wszelkie darowizny można kierować na konto Fundacji z dopiskiem: Darowizna dla Sylwestra Pietrzaka.

Z góry dziękujemy:
Sylwester Pietrzak
Zarząd i Rada Fundacji

20 sierpnia 2017

Nasz Dom

W dniu 17.08.2017 roku Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo-Wychowawczych "Nasze Dzieci" użyczyła Państwu Aldonie i Grzegorzowi Czarneckim wraz z dziećmi nieruchomość położoną w miejscowości Zberoż, gmina Czernice Borowe.

Fundacja wyremontowała dom, w którym zamieszkała 9-cio osobowa rodzina. W uroczystości przekazania wzięli udział przedstawiciele Zarządu Fundacji, Przewodnicząca Rady Fundacji, jej członkowie oraz wolontariusze. Nie zabrakło także księdza Andrzeja Rutkowskiego Proboszcza Parafii Węgra oraz przyjaciół i krewnych Rodziny. Nie zabrakło łez wzruszenia, gdy głos zabrał Wojciech Tytz Prezes Fundacji, który życzył Rodzinie, by oddany dom był nie tylko ich ostoją, ale także domem pełnym miłości i szacunku.

Fundacja serdecznie dziękuje sponsorom i darczyńcom, dzięki którym zrealizowana została powyższa inicjatywa.

Dziękujemy wszystkim Firmom oraz osobom, które brały czynny udział przy remoncie domu, a w szczególności Firmie Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Jaśkiewicz z Oględy.

Zarząd i Rada Fundacji

20 lipca 2017

13 czerwca 2017

Plac Zabaw w POW

Zarząd i Rada oraz Podopieczni Fundacji serdecznie dziękują wszystkim Sponsorom, dzięki którym powstała siłownia plenerowa i plac zabaw na terenie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Nasze Dzieci" w Czernicach Borowych.

8 czerwca 2017

DZIEŃ DZIECKA W ROSTKOWIE

Dnia 3 czerwca 2017 roku Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo–Wychowawczych „Nasze Dzieci” wraz ze Szkołą Podstawową im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie zorganizowała Dzień Dziecka dla rodzin zastępczych z powiatu przasnyskiego oraz dzieci z rodzinami z gminy Czernice Borowe. Już od samego rana wszystkim dopisywały humory, bo zabawa była wspaniała. Dzieci bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach oraz ze szczudlarzem. Milusińscy zajadali się watą cukrową, popcornem, zupą grochową oraz kiełbaskami z grilla. Z takiej okazji nie mogło zabraknąć lodów. Uczestników zabawiał zespół TAKT z Przasnysza, który organizował dzieciom różne zabawy, gry i konkursy. Organizatorzy zadbali o wspaniałą atmosferę imprezy. Pod koniec zabawy odbyło się losowanie głównej nagrody – tabletu. Zwycięzcą okazał się chłopiec z terenu gminy Czernice Borowe.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, a sponsorom za wsparcie uroczystości.

Więcej zdjęć tutaj.

1 czerwca 2017

Siłownia Plenerowa w POW "NASZE DZIECI" w Czernicach Borowych.

Więcej zdjęć tutaj.

25 maja 2017

27 kwietnia 2017

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 4 maja 2017 r. w godzinach 11:00 - 16:00 w OSP w Krasnem, a tego samego dnia w godzinach 10:00 - 16:00 w budynku po starej mleczarni w Czernicach Borowych będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Krasnem i w Czernicach Borowych.

Osoby skierowane przez GOPS proszone są o odbiór w wyznaczonym terminie.

11 kwietnia 2017

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja.

Życzą
Zarząd i Rada Fundacji
Oraz
Pracownicy Placówki
Opiekuńczo-Wychowawczej
„Nasze Dzieci”
Wraz z wychowankami

8 kwietnia 2017

Wycieczka na Komisariat Policji

W dniu 23 marca 2017 roku zorganizowana została wycieczka do Komisariatu Policji w Chorzelach. Głównym jej celem było zapoznanie dzieci z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komisariatu i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Podopieczni dowiedzieli się w jaki sposób ściąga się odciski palców i zbiera ślady. W trakcie opowiadania o swojej pracy policjanci pozwolili dzieciom obejrzeć przedmioty służące im do pracy, a także przymierzyć strój policyjny. Każdy z podopiecznych mógł wybrać się na przejażdżkę radiowozem. Panu Komendantowi oraz wszystkim policjantom bardzo dziękujemy za miłe spotkanie oraz spędzony czas.

25 marca 2017

16 marca 2017

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 3 kwietnia 2017 r. w godzinach 11:00 - 16:00 w OSP w Krasnem, a w dniu 31 marca 2017 r. w godzinach 10:00 - 16:00 w budynku po starej mleczarni w Czernicach Borowych będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Krasnem i w Czernicach Borowych.

Osoby skierowane przez GOPS proszone są o odbiór w wyznaczonym terminie.

17 lutego 2017

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 1 marca 2017 r. w godzinach 11:00 - 16:00 w OSP w Krasnem oraz w godzinach 10:00 - 16:00 w budynku po starej mleczarni w Czernicach Borowych będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Krasnem i w Czernicach Borowych.

Osoby skierowane przez GOPS proszone są o odbiór w wyznaczonym terminie.

17 lutego 2017

PROŚBA O WSPARCIE

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo–Wychowawczych „Nasze Dzieci" jako organ prowadzący Placówkę Opiekuńczo–Wychowawczą „Nasze Dzieci" w Czernicach Borowych powiat przasnyski woj. mazowieckie zwraca się z prośbą do ludzi dobrej woli i wielkiego serca o wsparcie finansowe w postaci darowizny, która będzie przeznaczona na wykonanie placu zabaw dla naszych dzieci.

Plac zabaw będzie miejscem, gdzie nasi milusińscy będą mogli spędzić wolny czas i wspaniale się bawić. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy.

Zarząd i Rada Fundacji
Pracownicy oraz dzieci z Placówki
Opiekuńczo–Wychowawczej „Nasze Dzieci"

2 lutego 2017

Koncert Uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu wraz z nauczycielami w POW

W dniu 25.01.2017r. gościli u nas uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu wraz z nauczycielami: Tomaszem Wójcikiem i Michałem Mockiem.

Muzycy wykonali dla dzieci z POW koncert muzyki tanecznej. Do wspólnego śpiewania i zabawy przy akordeonie przyłączyli się nasi wychowankowie wraz z wychowawcami. Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przywieźli zebrane zabawki i odzież. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę oraz mile spędzony czas.

Pracownicy POW wraz z wychowankami.

Zdjęcia

2 lutego 2017

Wizyta u wolontariuszki

W dniu 21.01.2017r. najstarsze z wychowanek POW „Nasze Dzieci” wraz z wychowawcami pojechały do Gabinetu Kosmetycznego „Małgosia” w Olsztynie na kurs stylizacji paznokci różnymi metodami. Szkolenie odbyło się dzięki naszej wolontariuszce Małgorzacie Annie Kaczyńskiej właścicielce zakładu kosmetycznego. Podopieczne przygotowywały się do wykonywania zawodu kosmetyczki, samodzielnie wykonywały manicure paznokci metodą żelową i hybrydową. Przed nami jeszcze kilka spotkań po których wychowanki otrzymają Certyfikat.

Zdjęcia

31 stycznia 2017

POPZ

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014–2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od września 2016 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2016, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014–2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Od września 2016 roku w Fundacji Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo–Wychowawczych „Nasze Dzieci” osoby, które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej/kwalifikują się wg Wytycznych MRPiPS*, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Do końca maja 2017 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe*, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, fasolę białą, filet z makreli w oleju, mleko UHT, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, szynkę drobiową, gulasz wieprzowy z warzywami, cukier biały, olej rzepakowy, szynkę wieprzową, pasztet wieprzowy, ser podpuszczkowy dojrzewający.

Prócz wsparcia żywnościowego, Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo–Wychowawczych „Nasze Dzieci” realizować będzie cykliczne działania:

  1. Wsparcie psychologiczne osób potrzebujących
  2. Dystrybucja jabłek
  3. Wsparcie rzeczowe dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej
  4. Organizacja imprez okolicznościowych

O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), od 1.01.2017r 200% kryterium t.j. 1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1028 zł dla osoby w rodzinie, na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

Podprogram 2016 jest kontynuacją Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, w ramach którego w 2015 roku Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo Wychowawczych „Nasze Dzieci” objęła wsparciem żywnościowym 621 osób. Obok dystrybucji paczek, prowadzone były również działania w ramach Fundacji zgodnie ze statutem.

20 stycznia 2017

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 1 lutego 2017 r. w godzinach 11:00 - 16:00 w OSP w Krasnem oraz w budynku po starej mleczarni w Czernicach Borowych będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Krasnem i w Czernicach Borowych.

Osoby skierowane przez GOPS proszone są o odbiór w wyznaczonym terminie.