Archiwum aktualności 2018

24 grudnia 2018

Wsparcie finansowe dla dzieci z POW w Czernicach Borowych

21 grudnia 2018 roku Placówkę Opiekuńczo–Wychowawczą „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych odwiedził Naczelnik Urzędu Skarbowego w Przasnyszu Pan Grzegorz Magnuszewski, który przekazał słodycze oraz darowiznę dla dzieci na wyjazd na ferie zimowe.

Pracownicy Placówki wspólnie z dziećmi serdecznie dziękują Panu Naczelnikowi oraz wszystkim pracownikom Urzędu Skarbowego w Przasnyszu za okazane serce.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
Lecz przez to, kim jest;
Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym
dzieli się z innymi"

św. Jan Paweł II

20 grudnia 2018

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, niech czas spędzony w gronie najbliższych napełni Wasze serca spokojem i radością. Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy Wam przez całe Wasze życie, a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe życzenia spełniają się w każdym momencie.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Życzą
Zarząd i Rada Fundacji
Oraz
Pracownicy Placówki
Opiekuńczo-Wychowawczej
„Nasze Dzieci”
Wraz z wychowankami

20 grudnia 2018

Goście z Warszawy

17 grudnia 2018 roku Placówkę Opiekuńczo–Wychowawczą „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych odwiedzili goście z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie. Dzieci zostały obdarowane wspaniałymi prezentami. Było dużo radości i wspólnej zabawy. Pracownicy Urzędu opowiadali dzieciom jak wygląda ich codzienna praca. Za wszystkie prezenty oraz okazaną życzliwość, Fundacja wraz z dziećmi serdecznie dziękuje Panu Naczelnikowi i wszystkim Jego pracownikom.

20 grudnia 2018

PODSUMOWANIE PROJEKTU
„Odpowiedzialny rodzic-szczęśliwe dzieci”

W okresie od 15 października 2018r. do 10 grudnia 2018r. w ramach projektu odbyło się szkolenie dla 20 rodzin z powiatu przasnyskiego.

Projekt współfinansowany był ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w projekcie.

Zarząd Fundacji

21 listopada 2018

Wieczornica Patriotyczna

Dnia 10.11.2018 r. w sali widowiskowej OSP w Czernicach Borowych odbyła się Wieczornica Patriotyczna z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Mogliśmy wysłuchać koncertów Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krzynowłogi Małej, Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Młode Kurpie" z Jednorożca, Ani Kubiak oraz Marysi i Izabeli Małkowskich z Małowidza. Zebrana publiczność na sali wspólnie z wykonawcami śpiewała pieśni patriotyczne. Program współfinansowany był przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom oraz przybyłym gościom.

4 listopada 2018

27 października 2018

Wyróżnienie Fundacji przez Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

24 pażdziernika 2018 roku w Warszawie w Auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się II Ogólnopolskie Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej. Na Forum zaproszonych zostało 300 osób reprezentujących Spółdzielnie Socjalne oraz Organizacje Pozarządowe z całej Polski.

W trakcie uroczystości odbyło się wręczenie certyfikatów dla wybranych Organizacji Pozarządowych i Spółdzielni Socjalnych „Znaki Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018"

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo–Wychowawczych „Nasze Dzieci" została wyróżniona przez Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Certyfikatem „Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018" oraz nagrodą pieniężną.

Zarząd Fundacji

25 października 2018

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 13 listopada 2018 r. w godzinach 11:00 - 16:00 w sali OSP w Krasnem będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnem.

Wszystkie osoby skierowane przez GOPS proszone są o odbiór paczek z żywnością w wyznaczonym terminie.

15 października 2018

Niedźwiadki w Placówce

Dzięki ofiarności sponsora Fundacji, który przekazał dębowy pień, dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Nasze Dzieci" z Czernic Borowych mogą cieszyć się wspaniałą rzeźbą - totemem, przedstawiającym trzy niedźwiadki. Rzeźbę wykonał zaprzyjaźniony z Fundacją Pan Piotr Grabowski z Chorzel. Serdecznie dziękujemy sponsorowi jak i wykonawcy.

28 września 2018

Informacje do pobrania tutaj.

21 września 2018

Odwiedziny wyjątkowego Gościa w Placówce.

W dniu 18 września 2018 roku o godzinie 12:00 odwiedził Placówkę Opiekuńczo–Wychowawczą „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych ksiądz Biskup Diecezji Płockiej Mirosław Milewski wraz z towarzyszącymi księżmi. Po uroczystym powitaniu przez Prezesa Fundacji Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo–Wychowawczych „Nasze Dzieci”, goście zwiedzili dom naszych podopiecznych. Wszyscy wysłuchaliśmy pieśni religijnych w wykonaniu Ani Kubiak z Małowidza. Na koniec spotkania wychowankowie i pracownicy otrzymali Boże błogosławieństwo i pamiątkowe obrazki.

10 września 2018

Wycieczka do parku linowego

1 września 2018r. w ostatnią sobotę wakacji wychowankowie wraz z wychowawcami pojechali autokarem do fantastycznego miejsca dla osób w każdym wieku, w którym można przeżyć niesamowitą przygodę i w niecodzienny sposób spędzić czas, czyli do Przasnyskiego Parku Linowego Gibon. Na początku było troszkę stresu czy wszyscy pokonają wybraną przez siebie trasę. Okazało się, że dla wielu wychowanków żółta trasa nie stanowiła wielkiego wyzwania i część z nich pokonała pomarańczową a dwaj najodważniejsi chłopcy bardzo sprawnie przeszli nawet ZIELONĄ!!! Po sprawnościowym treningu i zabawie na trampolinie wszyscy chętnie uzupełnili energię jedząc pyszną pizzę. Był to dzień pełen pozytywnych emocji.29 sierpnia 2018

Podziękowanie darczyńcom z Warszawy

Cieszymy się, że są ludzie, którzy nie tylko mówią co powinno być zrobione, ale po prostu to robią; którzy zjawiają się zawsze tam, gdzie potrzebna jest ich pomoc.

W sobotnie popołudnie 25 sierpnia 2018 r. Placówkę Opiekuńczo–Wychowawczą „Nasze Dzieci” odwiedziła wspaniała trójka mieszkańców Warszawy, którzy podarowali naszym wychowankom artykuły szkolne, plecaki, książki dla młodzieży, książeczki dla młodszych dzieci, maskotki, ubrania, buty, kosmetyki oraz słuchawki i głośniki.

Dzięki hojności ludzi dobrego serca na twarzach naszych podopiecznych pojawiła się bezcenna radość.Dziękujemy!!!

14 lipca 2018

Otwarcie żłobka "Małe Tubisie"

Dziś odbyło się oficjalne otwarcie żłobka "Małe Tubisie". Żłobek jest zlokalizowany w Przasnyszu na ulicy Królewieckiej.

Powyżej znajduje się zakładka z informacjami o żłobku, która zostanie rozbudowana wkrótce.

16 czerwca 2018

Nasze Dzieci na PGE Narodowy...

W dniu 12.06.2018 r. podopieczni Fundacji Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo–Wychowawczych „Nasze Dzieci” korzystając z zaproszenia Polskiego Związku Piłki Nożnej udali się na mecz towarzyski Polska–Litwa.

Młodzi kibice mogli na żywo oglądać reprezentację Polski na stadionie.

Dla dzieci było to niezapomniane przeżycie być na stadionie wśród 53 000 innych kibiców i wspierać Polskę w tym ważnym dla nich dniu.

7 czerwca 2018

Dzień Dziecka

W dniu 3 czerwca 2018 roku w Czernicach Borowych na terenie Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej „Nasze Dzieci” odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Fundację Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo–Wychowawczych „Nasze Dzieci"

W pikniku poza podopiecznymi Fundacji uczestniczyły dzieci z terenu gminy oraz z Rodzin Zastępczych z powiatu przasnyskiego.

Gościnnie wystąpił Zespół Ludowy „Młode Kurpie" z Jednorożca oraz Izabela i Maria Małkowskie z Anią Kubiak. Na dzieci czekały dmuchane zjeżdżalnie i zamek oraz bańki mydlane i malowanie twarzy. Każdy mógł brać udział w różnych konkurencjach z nagrodami. Dla wszystkich był zapewniony słodki poczęstunek, jak również popcorn, wata cukrowa oraz gorące posiłki. O dobrą zabawę zadbał Zespół animacyjny TAKT.

Fundacja dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do organizacji pikniku.

19 maja 2018

16 kwietnia 2018

Prośba o wsparcie

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo Wychowawczych „Nasze Dzieci” zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe lub materialne dla Rodziny Zofii i Krzysztofa Szczepkowskich i ich dzieci: Adama 8 lat, Łukasza 6 lat i Agatki 2 lata.

Rodzina mieszka w budynku gospodarczym o powierzchni 16 m 2 w Czerniach Borowych, powiat przasnyski.

Państwo Zofia i Krzysztof posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.

Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na wybudowanie małego domu dla Rodziny.

Wszelkie wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji z dopiskiem:

„Pomoc dla Rodziny Szczepkowskich”.

Liczymy na Państwa dobroć serc

Z góry dziękujemy
Zarząd i Rada Fundacji oraz
Zofia i Krzysztof Szczepkowscy z dziećmi.

27 marca 2018

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 5 kwietnia 2018 r. w godzinach 10:00 - 16:00 w sali OSP w Krasnem będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnem.

Wszystkie osoby skierowane przez GOPS proszone są o odbiór paczek z żywnością w wyznaczonym terminie.

27 marca 2018

Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy, a wszystkie życzenia okazały się do spełnienia, aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości, abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności i niech symbol boskiego odrodzenia był i będzie dla nas celem do spełnienia. Wesołych świąt!

Życzenia wielkanocne składają:
Zarząd i Rada Fundacji
Oraz
Pracownicy Placówki
Opiekuńczo-Wychowawczej
„Nasze Dzieci”
Wraz z wychowankami

24 marca 2018

NABÓR DZIECI DO ŻŁOBKA MAŁE TUBISIE

FUNDACJA INICJATYW PRORODZINNYCH I OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYCH ‘NASZE DZIECI’ OGŁASZA NABÓR DZIECI DO ŻŁOBKA, KTÓRY BĘDZIE ZLOKALIZOWANY W PRZASNYSZU PRZY UL. KRÓLEWIECKIEJ I ROZPOCZNIE SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ

OD 1 CZERWCA 2018 ROKU

KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŻŁOBKA MOŻNA POBRAĆ W BIURZE FUNDACJI W CZERNICACH BOROWYCH PRZY UL. STANISŁAWA CHEŁCHOWSKIEGO 3 ORAZ ZE STRONY INTERNETOWEJ FUNDACJI: TUTAJ.

BLIŻSZYCH INFORMACJI MOŻNA UZYSKAĆ POD NUMEREM TELEFONU: 236574225

ZARZĄD FUNDACJI

22 lutego 2018

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 8 marca 2018 r. w godzinach 11:00 - 16:00 w sali OSP w Wężewie będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnem.

Wszystkie osoby skierowane przez GOPS proszone są o odbiór paczek z żywnością w wyznaczonym terminie.

8 stycznia 2018

Wycieczka do Warszawy

W dniu 20.12.2017r odbyła się wycieczka do Warszawy. Podopieczni Fundacji Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo-Wychowawczych ,,Nasze Dzieci’’ wraz z opiekunami o godzinie 12.00 wyjechały do Warszawy na zaproszenie telewizji 4FUN.TV. Na miejscu dzieci odwiedzili studio programu telewizyjnego 4FUN.TV. Uczestników wycieczki na miejscu przywitała prezenterka Pani Krystyna, która oprowadziła nas po całym studio opowiadając o pracy swojej i innych pracowników m.in. tworzeniu różnych spotów, reklam, muzyki. Po zwiedzaniu dzieci zostały zaproszone na pizze oraz otrzymały upominki od 4FUN.TV. Około godziny 16.00 wspólnie z ekipą 4FUN.TV udaliśmy się na Stadion Narodowy. Dzieci miały możliwość skorzystania z wszelkich atrakcji na stadionie m.in. z lodowiska, góry lodowej oraz bumper cars. Na stadionie wraz z dziećmi nagrywany był program ,,Disco Lodowisko”. Nasze dzieci uczestniczyły w różnych konkursach organizowanych przez Panią Krystynę. Wizyta na stadionie zakończyła się około godz. 18.00, pożegnaliśmy się z całą ekipą 4FUN.TV i wróciliśmy do domu. Wszystkim uczestnikom podobała się wycieczka, byli zachwyceni atrakcjami jakie przygotował im organizator i sponsor 4FUN.TV.

Ponadto telewizja od 1.12.2017r prowadziła reklamowy spot pn. ,,Bądź Dobrym Człowiekiem i kup koszulkę świąteczną’’. Cały dochód ze sprzedaży ma zostać przekazany dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej ,,Nasze Dzieci’’ w Czernicach Borowych.

Fundacja serdecznie dziękuje całej redakcji 4FUN.TV za wspaniałą wycieczkę.Więcej zdjęć tutaj.

5 stycznia 2018

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 17 stycznia 2018 r. w godzinach 10:00 - 16:00 w sali OSP w Wężewie będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnem.

Wszystkie osoby skierowane przez GOPS proszone są o odbiór paczek z żywnością w wyznaczonym terminie.