Archiwum aktualności 2015

25 grudnia 2015

Boże Narodzenie to cudowny czas.
Wszyscy już czekają na choinki blask.
Na jej świeży zapach i kolorów moc.
Na pierwszą gwiazdkę
I tę cudowną wigilijną noc.

Wesołych Świąt
oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2016
Życzą Dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej
„Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych
Oraz Zarząd Fundacji wraz z wychowawcami.

25 grudnia 2015

Czernice Borowe. Pierwsze święta w POW „Nasze Dzieci”

Dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych wraz z przyjaciółmi wystąpili przed licznie zgromadzoną publicznością. Inscenizacja Jasełkowa odbywała się w sobotę 19 grudnia w Sali Widowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych. Wśród znamienitych gości zawitali Wojciech Brzeziński – wójt gminy Czernice Borowe, Jacek Bartołd – Przewodniczący Rady Gminy Czernice Borowe, Bogumiła Cienkus – Sekretarz Gminy Czernice Borowe, Urszula Maćkowska – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych, Małgorzata Góralczyk – Dyrektor Gimnazjum im. 21. Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” w Czernicach Borowych, Barbara Modzelewska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych, Sylwia Suchodolska – Jakóbiak – Dyrektor Szkoły Podstawowej im Św. Stanisława Kostki w Rostkowie, Ks. Michał Gaszczyński – proboszcz parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika, Sylwia Kwiatek – w/z Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Przasnyszu. Nie zabrakło również mieszkańców gminy Czernice Borowe oraz Przedstawicieli Fundacji Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo Wychowawczych.

Podopieczni przygotowali montaż słowno – muzyczny, który przedstawiał najważniejsze obrzędy i zwyczaje w Polskim domu oraz historię narodzin Jezusa. Akompaniament do przedstawienia zapewnił Robert Karczewski.

Podczas występów jak również po ich zakończeniu każdy mógł zakupić oryginalne ozdoby wykonane własnoręcznie przez podopiecznych w ramach kiermaszu Bożonarodzeniowego.

Po przedstawieniu w murach Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej odbyło się spotkanie opłatkowe. Łzy wzruszenia otarły podarki, jakie przyniósł dzieciom święty Mikołaj. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania.

13 grudnia 2015

Zaproszenie

Zarząd Fundacji wspólnie z kadrą Pedagogiczną oraz wychowankami Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej "Nasze Dzieci" serdecznie zapraszają na przedstawienie Jasełkowe, które odbędzie się w dniu 19 grudnia 2015r. o godzinie 14:00 w sali widowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych.

26 listopada 2015

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniach 17 grudnia 2015 roku od godz. 11.00 do 17.00 oraz 18 grudnia 2015 roku od godz. 9:00 do 15:00 w budynku po starej mleczarni w Czernicach Borowych oraz w remizie OSP w Krasnem będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych oraz w Krasnem. Prosimy wszystkie skierowane osoby o odbiór paczek w powyższym terminie.

19 listopada 2015

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 27 listopada 2015 roku w godz. 12.00 - 17.00 w budynku po starej mleczarni w Czernicach Borowych oraz w remizie OSP w Krasnem będą wydawane owoce i warzywa dla osób zakwalifikowanych przez Fundację. Odbiór tylko w wyznaczonym terminie.

3 listopada 2015

Największe na świecie zdrowe śniadanie daje moc - już 6 listopada w Polsce!

Jeszcze tylko 3 dni do próby pobicia Śniadaniowego rekordu! Przed polskimi uczniami biorącymi udział w programie Śniadanie Daje Moc stoi nie lada wyzwanie. Już 6 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc, ponad 900 szkół podstawowych w kraju przystąpi do drugiej próby pobicia rekordu w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Edukacja zdrowotna nie musi być nudna! Potwierdzają to nauczyciele i rodzice, którzy wspólnie z koalicją Partnerstwo dla Zdrowia - organizatorem programu - dbają o prawidłowe nawyki żywieniowe najmłodszych.

Cały artykuł można znaleźć Tutaj. Program dostępny jest Tutaj.

27 października 2015

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniach 6 listopada 2015r. od godz. 13:00 do 17:00 oraz 7 listopada 2015r. od godz. 09:00 do 15:00 w budynku po starej mleczarni w Czernicach Borowych oraz w remizie OSP w Krasnem będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych oraz w Krasnem.

Prosimy wszystkie skierowane osoby o odbiór paczek w powyższym terminie.

27 października 2015

POPZ

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci” bierze udział w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (przedłużenie programu do kwietnia 2016).

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy maja 2015 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest wspófinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Do końca kwietnia 2016 roku w Fundacji Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci”, osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych . Do końca kwietnia 2016 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron świderki, ryż biały, kaszę jęczmienną, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty , groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonkę wieprzową , klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy.

Prócz wsparcia żywnościowego, Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci”, realizować będzie cykliczne działania. Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszym województwie będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

Podprogram 2015 jest kontynuacją Podprogramu 2014, w ramach którego Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci” objęła wsparciem żywnościowym 581 osób.

28 września 2015

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo–Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 07 października 2015r. od godz. 09:00 do 17:00 w budynku po starej mleczarni w Czernicach Borowych oraz w remizie OSP w Krasnem będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych oraz w Krasnem.

Prosimy wszystkie skierowane osoby o odbiór paczek w powyższym terminie.

5 września 2015

Śniadanie Daje Moc. Rekordowo!

Czy w wakacje polscy uczniowie zebrali wystarczająco dużo energii, aby w nowym roku szkolnym pobić rekord w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania? Przekonamy się o tym wkrótce. W listopadzie 2014 roku niewiele zabrakło, aby uczniowie klas 0-3 z całej Polski odnieśli zwycięstwo. Teraz przed nimi kolejne śniadaniowe wyzwanie i możliwość pokazania całemu światu, że są najlepsi. Wydarzenie jest realizowane w ramach programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc, którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia. Program wspiera ambasadorka Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

Cały artykuł można znaleźć Tutaj.

29 sierpnia 2015

INFORMACJA

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych
i Opiekuńczo –Wychowawczych
„Nasze Dzieci”

informuje, że w dniu 09 września 2015r. od godz. 09:00 do 17:00 w budynku po starej mleczarni w Czernicach Borowych oraz w remizie OSP w Krasnem będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych oraz w Krasnem.

Prosimy wszystkie skierowane osoby o odbiór paczek w powyższym terminie.

25 sierpnia 2015

Wymiana Dzieci Polsko - Litewskich

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo-Wychowawczych "Nasze Dzieci" zorganizowała wymianę dzieci z Litwą. W dniach 26-31.07.2015 roku 10 dzieci oraz 2 opiekunów z powiatu przasnyskiego udało się na Litwę do okręgu Radwieliszki, podczas pobytu zwiedzili dużo ciekawych miejsc m.in. Wilno, Troki itp. Poznali zwyczaje, kuchnię litewską.

W dniach 16-21.08.2015 roku Fundacja gościła u siebie 10 dzieci z Litwy oraz 3 opiekunów. Staraliśmy się pokazać naszym gościom najlepsze nasze zabytki, oczywiście Krasne, Opinogórę, Przasnysz. Odwiedziliśmy lotnisko w Sierakowie, Park Linowy w Przasnyszu. Udało nam sie zabrać także dzieci na spływ kajakowy do Bieżan koło Mławy. Zwiedziliśmy hutę szkła artystycznego i multimedialne muzeum w Olsztynku oraz zabytki i planetarium w Olsztynie. Dzięki tej wymienie została obudzona tutejsza społeczność i ich wrażliwość. Goście z Litwy byli zakwaterowani w naszych prywatnych domach. W dniu pożęgnania Fundacja zorganizowała u Renaty i Bogdana Żmijewskich w Gospodarstwie Agroturystycznym "Na Bani" piknik pożegnalny w którym brali udział m.in. Starosta Przasnyski, Zenon Szczepankowski, Wójt Gminy Krasne Michał Szczepański oraz Wójt Gminy Czernice Borowe Wojciech Brzeziński. Nie zabrakło dobrej muzyki oraz występów m.in. sióstr Małkowskich z Małowidza. Smakołyki z grilla i ogniska czekały dla każdego. Fundacja serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom a w szczególności rodzinom, które przyjęły gości z Litwy u siebie.

30 lipca 2015

INFORMACJA

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo - Wychowawczych "Nasze Dzieci" informuje, że żywność dla osób skierowanych przez GOPS w Czernicach Borowych i w Krasnem będzie wydawana dnia 10.08.2015r. w godzinach 9:00-17:00.

Prosimy skierowane osoby o zgłaszanie się w podanym terminie.

25 czerwca 2015

INFORMACJA

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo - Wychowawczych "Nasze Dzieci" informuje, że żywność dla osób skierowanych przez GOPS w Czernicach Borowych i w Krasnem będzie wydawana dnia 10.07.2015r. w godzinach 8:00-18:00.

Prosimy skierowane osoby o zgłaszanie się w podanym terminie.

21 czerwca 2015

INFORMACJA

Zarząd Fundacji Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo-Wychowawczych "Nasze Dzieci" informuje, że w dniu 19 czerwca 2015 roku otrzymał decyzję Wojewody Mazowieckiego nr 1399/2015 zezwalającą na prowadzenie placówki opiekuńczo-wychowawczej typu socjalizacyjnego na czas nieokreślony, tj:

Placówka
Opiekuńczo-Wychowawcza
"Nasze-Dzieci"
w Czernicach Borowych ul. St. Chełchowskiego 3
powiat przasnyski

Jednocześnie wyżej wymieniona placówka została wpisana do Rejestru Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Regionalnych Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych i Interwencyjnych Ośrodków Preadopcyjnych Województwa Mazowieckiego pod poz. 259

8 czerwca 2015

INFORMACJA

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci” informuje, że w dniach 16 Czerwca 2015r. od godz. 11:00 i 17 Czerwca 2015 r. od godz. 09:00 będą wydawane paczki z żywnością dla osób skierowanych przez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Krasnem i Czernicach Borowych. Odbiór paczek odbywał się będzie w:

 • Krasnem w remizie OSP
 • Czernicach Borowych w budynku starej mleczarni

Prosimy wszystkie skierowane osoby o odbiór paczek w powyższym terminie.

4 czerwca 2015

POPZ

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci” bierze udział w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy czerwca 2015 roku rozpocznie się realizacja Podprogramu 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest wspófinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Do końca lutego 2016 roku w Fundacji Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci”, osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych . Do końca lutego 2016 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron świderki, ryż biały, kaszę jęczmienną, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty , groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonkę wieprzową , klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy.

Prócz wsparcia żywnościowego, Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci”, realizować będzie cykliczne działania. Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszym województwie będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (813 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 684 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

Podprogram 2015 jest kontynuacją Podprogramu 2014, w ramach którego Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci” objęła wsparciem żywnościowym 581 osób.

4 czerwca 2015

Fundacja Dzieciom

W dniu 30.05.2015 r w Leśniczówce Przejmy przy pięknej słonecznej pogodzie Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo-Wychowawczych "Nasze Dzieci" kolejny raz zorganizowała imprezę dla dzieci, tym razem z okazji Dnia Dziecka. W fantastycznej zabawie wzięły udział dzieci z gmin Czernice Borowe, Jednorożec, Krasne i Krzynowłoga Mała. Fundatorzy Fundacji oraz liczni wolontariusze zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakcji m. in. strzelanie z łuku, żonglerzy, szczudlarzy, dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy oraz pokazy wozu strażackiego, mnóstwo słodkości oraz grill z kiełbaskami i grochówką. Zabawę uświetniły swoim występem dziecięce zespoły ludowe "Mali Karniewiacy" z Karniewa oraz "Młode Kurpie" z Jednorożca, jak również Marysia Małkowska z Małowidza. Imprezę odwiedziła między innymi Myszka Miki i Jeż Władysław z przyjaciółmi, którzy zachęcali dzieci do udziału w licznych zabawach i konkursach z nagrodami. W tym dniu naszym maluchom nie mogło niczego zabraknąć!

Zorganizowanie imprezy możliwe było dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu wspaniałych ludzi. Byli to wolontariusze i nasi darczyńcy, którzy kolejny raz wsparli finansowo i materialnie inicjatywę Fundacji. Okazuje się, że jednak wszystkie dzieci są nasze wspólne i wielu osobom zależy, aby choć przez chwilę gościł na ich twarzach beztroski uśmiech. Poczynając od Starosty Przasnyskiego, który przez ręce Członka Zarządu Powiatu Piotra Sekuny przekazał kosz cukierków dla dzieci, poprzez wszystkich ofiarodawców dzięki którym ten dzień był niezwykły i niezapomniany. Zwłaszcza dla Weroniki Sito z miejscowości Obórki gmina Jednorożec, która wygrała główną nagrodę. Był to rower górski ufundowany przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Mardom" s.c. Robert Domański, Marcin Wierzbicki z Przasnysza.

Fundacja dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy wspomogli powyższą imprezę. Dziękuje tym, na których zawsze może liczyć i przekazuje wszystkim pamiątkowe zdjęcia dokumentujące wspaniałą zabawę i radosne dziecięce buzie świadczące o tym, że WARTO DAĆ INNYM KAWAŁEK SIEBIE.

PREZES ZARZĄDU
Wojciech Tytz

19 kwietnia 2015

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo - Wychowawczych "Nasze Dzieci" organizuje

Dzień Dziecka

30 maja 2015 roku w godz. 11.00-16.00

w Leśniczówce Przejmy.

Impreza przeznaczona jest dla dzieci z rodzin zastępczych z powiatu przasnyskiego i dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej wraz z opiekunami z terenu gmin Czernice Borowe, Jednorożec, Krasne oraz Krzynowłoga Mała.

PROGRAM IMPREZY

11:00 - OTWARCIE I POWITANIE GOŚCI
12:00 – WYSTĘP ZESPOŁU DZIECIĘCEGO „MALI KARNIEWIACY”
13:00 – STRZELANIE Z ŁUKÓW

W PROGRAMIE PONADTO:

 • MUZYKA MECHANICZNA Z WODZIREJEM
 • DMUCHANA ZJEŻDŻALNIA, TRAMPOLINA
 • MEGA MASKOTKI
 • MEGA BAŃKI
 • ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ
 • MALOWANIE TWARZY, CZESANIE FRYZUR
 • SZCZUDLARZE, ŻONGLERZY
 • GRY I ZABAWY SPORTOWE NA WESOŁO
 • KONKURSY – EDUKACJA PRZEZ ZABAWĘ „WESOŁA ORKIESTRA”
 • TAŃCE INTEGRACYJNE
 • LOTERIA FANTOWA.

GORĄCY POSIŁEK, GRILL, CIASTA, SŁODYCZE, OWOCE,
NAPOJE ZIMNE I GORĄCE.

ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY
ZARZĄD I RADA FUNDACJI